Hemsidan håller på att uppdateras med policy-dokument och liknande! Vi jobbar på för fullt med detta bakom scenerna!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Värpinge IF
Fotboll - Hem
Romelecupen 2022 spelschema
2021-12-07 11:02

I åldersordning från yngst till äldst.

Flickor födda 2014 (F7/8), söndag 23 januari
09:15 Värpinge IF – Uppåkra IF (Grupp A)
10:15 Värpinge IF – Veberöds AIF (Grupp A)
11:00 Värpinge IF – FC Staffanstorp (Grupp A)

Flickor födda 2012 (F10), lördag 12 februari
09:15 Värpinge IF – Södra Sandby IF (Grupp B)
10:15 Värpinge IF – Uppåkra IF (Grupp B)
11:00 Värpinge IF – Veberöds AIF (Grupp B)

Flickor födda 2007 (F15), söndag 23 januari*
16:30 Värpinge IF – Dösjöbro IF (Grupp B)
17:15 Värpinge IF – Veberöds AIF (Grupp B)
18:30 Värpinge IF – Svalövs BK (Grupp B)

Flickor födda 2007 (F16), söndag 6 februari*
17:00 Värpinge IF – Lunds BK (Grupp B)
18:15 Värpinge IF – Veberöds AIF (Grupp B)
19:15 Värpinge IF – Södra Sandby IF (Grupp B)

*Flickor 2007 kommer spela slutspel i både F15 och F16 den 13/2 om de placerar på plats 1 eller 2 i sin grupp.

Pojkar födda 2015 (P7), lördag 22 januari
09:00 Lag Röd – Dalby GIF (Grupp A)
10:30 Lag Röd – Kvarnby IK (Grupp A)
12:00 Lag Röd – Veberöds AIF (Grupp A)
11:30 Lag Vit – Eksilsminne IF (Grupp C)
10:00 Lag Vit – FC Trelleborg (Grupp C)
13:00 Lag Vit – Veberöds AIF (Grupp C)

Pojkar födda 2014 (P8), söndag 30 januari
08:00 Lag Röd – Åkarps IF (Grupp A)
09:15 Lag Röd – IF Lödde (Grupp A)
10:15 Lag Röd – Husie IF (Grupp A)
11:30 Lag Vit – FC Trelleborg (Grupp C)
13:00 Lag Vit – Sjöbo IF (Grupp C)
14:30 Lag Vit – Veberöds AIF (Grupp C)

Pojkar födda 2013 (P9), lördag 5 februari
09:00 Lag Vit – Trollenäs IF (Grupp A)
10:15 Lag Vit – Veberöds AIF (Grupp A)
11:15 Lag Vit – Sjöbo IF (Grupp A)
13:15 Lag Röd – FC Trelleborg (Grupp D)
14:00 Lag Röd – Veberöds AIF (Grupp D)
15:15 Lag Röd – Trollenäs IF (Grupp D)

Pojkar födda 2012 (P10), lördag 29 januari
08:30 Lag Röd – Sjöbo IF (Grupp A)
09:45 Lag Röd – Södra Sandby IF (Grupp A)
10:45 Lag Röd – Hörby FF (Grupp A)
12:00 Lag Blå – Trollenäs IF (Grupp C)
13:00 Lag Blå – Sjöbo IF (Grupp C)
14:00 Lag Blå – Rydsgårds AIF (Grupp C)
12:45 Lag Vit – Trollenäs IF (Grupp D)
13:45 Lag Vit – Veberöds AIF (Grupp D)
14:30 Lag Vit – IFK Simrishamn (Grupp D)

 

Pojkar födda 2011 (P11), lördag 12 februari
15:45 Värpinge IF – Södra Sandby IF (Grupp C)
16:45 Värpinge IF – Dalby GIF (Grupp C)
17:30 Värpinge IF – Kvarnby IK (Grupp C)

Pojkar födda 2010 (P12), lördag 22 januari
14:15 Lag Röd – Husie IF (Grupp A)
15:30 Lag Röd – Veberöds AIF (Grupp A)
17:15 Lag Röd – Södra Sandby IF (Grupp A)
15:00 Lag Vit – Tygelsjö IK (Grupp C)
16:30 Lag Vit – Veberöds AIF (Grupp C)
18:00 Lag Vit – Dösjöbro IF (Grupp C)

 

Med vänliga hälsningar,

Kansliet

Värpinge IF


Nyhetsarkiv
Ny partner - XXL2022-11-01 12:30
Veckans matcher!2022-09-14 07:55
Sportchefen har ordet!2022-05-23 10:48
Sportchefen har ordet!2022-02-22 10:51
Fotboll: Höstnyheter2021-10-07 10:35
Seriematcher VT212021-03-12 11:50
Målvaktsträning2021-03-02 15:18
Läslov v.442020-10-23 10:22
Bollen rullar igång2020-08-05 04:40
 
KLUBBKOLLEKTION
SOCIALA MEDIER
SPONSORER
SPONSORER SPORTCAMP
STIFTELSER