Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Bli medlem i Värpinge IF
BLI MEDLEM
Anmälan och tider till fotbollen ht2020
Grupper hösten 2020 (utomhustider) - alla tider på Fågelskolan.  - från prel: 3/8-15/8
Grupper vintern 2020 prel 1/0-20/10 - 10 april (ej bekräftat om datum för start)

Länk till bokningssidan: 


________________________________________________________________________________
Pojkar 12:  (Pojkar -födda 2008 lag röd och Pojkar -födda 2008 lag vit)
Ledare; Daniel Åkerman, Anders Gruvebäck, Joel Capobianco-Roos, Oliver Godaly, Morris Ekberg

vintern:  från prel 20201020  - tider ej fastställda
Lerbäcksskolan konstgräsplanen
Bollhuset B (inomhus) 

hösten ute: preliminärt från 20200811
tisdagar 18:00 - 19:30
torsdagar 18:00 - 19:30

seriespel:
P12 SV B1 vår
P12 SV B2 vår
P13 SV B1 höst
P12 SV B1 höst

turneringar/läger 
Uppåkracupen - november
Romelecupen - januari 
Häljarpscupen - april - inställd
BIF cupen - maj - inställd
Gothia cup - juli - inställd
Båstad lag läger - augusti

Uppdaterad 20200722
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojkar 11:  (Pojkar -födda 2009 lag vit)
Ledare;  Khash Memarzadeh, Cleber Arruda, Oliver Santrac, Hugo Book, Vilhelm Gidner, Nezme Haziri

vintern:  från  preliminärt 
2020-10-20 
Lerbäcksskolan konstgräsplanen
Bollhuset B (inomhus) 

hösten ute: preliminärt från 20200801
måndagar 17:30 - 19:00
torsdagar 17:00 - 18:30

seriespel: 
P11 SV B1 vår
P11 SV C1 höst

turneringar: 
Tomtecupen - november
VIFFEcupen - januari 
BIF cupen - maj - inställd

Uppdaterad 20200722

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojkar 9/10: (Pojkar - födda 2010 lag vit och 2011 lag vit)
Ledare;  Oliver Santrac, Vilhelm Gidner, Hugo Book, Nazmi Haziri, Claes Molin

vintern från prel 20201020
Lerbäcksskolan konstgräsplanen
Bollhuset B (inomhus) 

Hösten preliminärt från 20200801
Måndagar 17:30-19:00
Onsdagar 18:00-19:30 - pojkar 2011
Torsdagar 17:00 - 18:30 -pojkar 2009/10

seriespel: 
P10 SV  C1 vår
P9 SV C1 vår
P10 SV B1 höst
P9 SV B1 höst

turneringar: 
Uppåkracupen P10
Uppåkracupen P9
Romelecupen P10
Romelecupen P9
LBK Cupen P10, P9 - inställd
BIF cupen - maj  - inställd

Uppdaterad 20200722
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  
Pojkar 8: (Pojkar - födda 2012 lag vit, röd och blå)
Ledare;  Daniel Schale, Daniel Åkerman, Gunnar Eyjolfsson, Gabriel Adrian, Marcus Andersson,  Luis Ortega, Johannes Eklund, Bertil Raalas

vintern  från och med 20201015 
tider ej bestämda


hösten 2020-08-08-2020-10-15
onsdagar 17:00-18:15
lördagar   09:15-10:30

seriespel: 
P9  (malmö/Lund) -ett lag
P8  (Malmö/Lund) - två lag 
P8  (Lödde) - Knattespelen 1 lag

turneringar: 
Uppåkracupen 
Romelecupen
BIF cupen - maj 
Gentofte cup 26 september 2020
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flickor 8: (Flickor - födda 2012-13 lag vit)
Ledare:  Marie Åström, Ingrid Gidner, Bertil Raalas

Vintern: 
 från 2020-10-10
tider ej bestämda

Hösten: från preliminärt 20200811
tisdagar 17:00 - 18:00 

seriespel till hösten
- knattespelen

turneringar till hösten
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojkar 7: (Pojkar -födda 2013 lag vit)
Ledare;  Mattias Strandell, Peshang Kakahama, Bertil Raalas, Alve Jönsson

vintern från 2020-10-01
tider ej bestämda

hösten från 20200810
måndagar 17:00 -18:00
onsdagar 17:00-18:00

seriespel 
Knattespelen hösten 1 lag

turneringar 
Uppåkracupen 
Romelecupen
TFF cupen mars

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flickor / Pojkar 6;  (Pojkar/flickor födda 2014 - startar i höst 2020)
Ledare: Bertil Raalas

Tisdagar 17:00 från 20200818
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flickor/Pojkar 4-6: (bollskola) (Pojkar och flickor födda 2015/2016) - 
Ledare;  Bertil Raalas (föräldrar medverkar på träningen)

Träningar;  från 20200815
lördagar 09:00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------






Bollen rullar igång
2020-08-05 04:40
Seriestart
15/8
10:00 Södra Sandby - P10 (p10 B1)
10:00 Bjärred - P11           (p9  B1)
11:00 P12 - Torn IF           (p9  C1)   Fågel
12:00 Vejby IF - P08          (p13 trän)

16/8
1o:00 Linero - P08             (p12 B1)
12:3o P09 - Trollenäs         (p11 C1)  Lerbäck
14:00 P08 - Harrie             (p13 B1)  Lerbäck


BLI MEDLEM
Kommande matcher
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
Värpinge IF, 06/08 10:05 
Värpinge IF, 05/08 02:54 
Värpinge IF, 03/08 09:42 
Värpinge IF, 02/08 09:40 
Värpinge IF, 31/07 09:59 
Värpinge IF, 30/07 15:47